فهرست عناوین
  Add a header to begin generating the table of contents

  تابلو ترموود به تابلوهای تبلیغاتی گفته می شود که در ساخت پنل آن ها از چوب ترموود استفاده می شود. این تابلو ها در ترکیب با حروف برجسته، زیبایی دو چندانی پیدا می کنند. با توجه به سلیقه و نیاز مشتری می توان حروف برجسته را از جنس هایی هم چون، استیل، پلکسی، چلنیوم و ... تهیه کرد. تابلو ترموود نوعی تابلوی چوبی است و با توجه به رنگ و جنس خاص چوب که در این نوع تابلو ها مورد استفاده قرار می گیرد از زیبایی و حس و حالی طبیعی برخوردار است که این موضوع باعث می شود این نوع تابلوهای تبلیغاتی طرفداران خاص خود را داشته باشند.

  تابلو ترموود

  ترموود چیست؟

  ترموود (Thermowood) یک فرایند اصلاح با تهویه بخار و گرمای زیاد است. این فرایندی است که با در نظر گرفتن برخی متغیرها از جمله گونه های چوب ، عرض و رطوبت اولیه و ...بین 48 تا 96 ساعت طول می کشد. فرآیند ترموود را می توان به 3 قسمت تقسیم کرد. خشک کردن با درجه حرارت بالا ، عملیات حرارتی و خنک کننده. به لطف فرآیند ترموود ، بیشتر نقاط ضعف چوب از جمله پوسیدگی، حشره خوردگی و ... به حداقل می رسد و از بین می رود.

  در نتیجه درجه حرارت بالا که روی چوب اعمال می شود ، موادی که چرخه عمر را کوتاه می کنند (گلوکز ، اسید سیتریک ، صمغ و غیره) که در قسمت داخلی چوب وجود دارد از بین می رود و بقیه باقی می مانند. این فرآیند باعث می شود که خصوصیات بدنی چوب بهتر شود، دوام را بهبود بخشد و رنگی عالی بدست آید. در نتیجه کاهش رطوبت چوب و رطوبت نسبی برداشته شده، چوب ترموود پایدار می شود.

  کیفیت چوبی که برای فرآیند ترموود مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم است. چوبی که در طی مراحل ترموود استفاده می شود از زمان بیرون آمدن از جنگل کنترل می شود. مناسب بودن گره ها ، ساختار الیاف ، سن درخت ، رطوبت چوب و ... با کیفیت نهایی چوب های ترموود ارتباط مستقیم دارد. به عنوان یک اصل ، فرآیند عملیات حرارتی روی کلیه گونه های چوبی انجام می شود.

  تابلو چوبی مغازه

  خصوصیات و ویژگی های تابلو ترموود

  این فرآیند باعث ایجاد تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب می شود و بنابراین برخی از خصوصیات و ویژگی های آن را تغییر می دهد. برخی از خصوصیات و خصوصیاتی که ترموود را به چنین نمونه محبوبی برای استفاده در تابلوهای تبلیغاتی تبدیل کرده است شامل موارد زیر است:

  ابعاد پایدار

  گرمای شدید چوب در طول تولید باعث می شود چوب در معرض خشکی قرار گیرد که باعث می شود تمام رطوبت و صمغ از چوب جدا شود. بنابراين ، ترموود نسبت به تغييرات رطوبت به همان اندازه چوب اولیه تغییرات ابعادی ندارد(خطر تورم ، ترک خوردگي و انقباض کاهش مي يابد) و به آن اجازه مي دهد شکل خود را به مراتب بهتر حفظ کند. چوب حتی در دماهای بالا نیز شربت و صمغ را ترشح نمی کند. به همین دلیل این نوع چوب ها برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی و تابلو مغازه تحت عنوان تابلو ترموود مورد استفاده قرار می گیرند.

  ساخت تابلو ترموود

  مقاومت در برابر پوسیدگی و قارچ ها

  به دلیل خراب شدن همه ی سلولز ها در روند گرمایش چوب ، چوب حاوی مواد مغذی مناسبی نیست که باعث رشد و توسعه پوسیدگی و قارچ ها شود.

  سازگار با محیط زیست

  چوبی که برای تولید ترموود استفاده می شود از جنگل های دارای مجوز تأیید شده سرچشمه می گیرد و از آنجایی که هیچ ماده شیمیایی یا مواد خارجی در حین تولید آن درگیر نمی شوند ، یک ماده سازگار با محیط زیست است که تنها با استفاده از روش های طبیعی تولید می شود.

  تابلو ترموود فست فود

  قابل بازیافت

  برخلاف دیگر محصولاتی که برای ساخت تابلو های تبلیغاتی به کار می روود تابلو ترموود در صورتی که دیگر نیازی به آن نباشد می تواند بازیافت شود. تابلو ترموود گزینه ای مناسب برای دوست داران طبیعت است.

  افزایش طول عمر

   تابلو ترموود از طول عمر بالایی برخوردار است زیرا هنگامی که چوب با گرما بهبود یافته می شود ، طول عمر آن طولانی تر می شود. این بستگی به گرمای دقیقی که چوب در آن قرار گرفته است دارد، اما به طور کلی هرچه دما بیشتر باشد ، طول عمر آن نیز بالاتر می رود

  ظاهر تابلو ترموود

  ظاهر تابلو ترموود

  رنگ تابلو ترمووود تحت تأثیر شدت و مدت زمان دمایی است که چوب تحت تاثیر آن قرار گرفته است. به دلیل تراکم های چوب، واریانس کمی در رنگ وجود خواهد داشت ، اما به طور کلی هرچه چوب بیشتر در معرض دما قرار گیرد چوبی که برای ساخت تابلو ترموود مورد استفاده قرار می گیرد تیره تر است.

  تعمیر و نگهداری ترمووود

  از آنجا که پیش بینی می شود ترمووود عمر طولانی تری داشته باشد ، لزوماً نیازی به تدبیر های پوششی ندارد. اما در صورت نیاز برخی از افراد برای غنی سازی رنگ آن ، می از پوشش های رنگی استفاده می کنند. اما اگر بدون رنگ باقی بماند، چوب به طور طبیعی به یک خاکستری نقره ای (شبیه به سرو یا لچک) تغییر می یابد.

  قیمت تابلو ترموود

  از آنجایی که چوب ترمووود به طور کلی ارزان تر از اکثر چوب های سخت  است ، به عنوان یک ماده بسیار مقرون به صرفه و محبوب برای همه ی صنایعی که از آن استفاده می کنند از جمله تابلوسازی ها تبدیل کرده است. از آن جایی که فرآیند تولید آن شامل هیچ ماده شیمیایی نیست ، به این معنی است که تولید آن مقرون به صرفه است. مانند سایر تابلوهای تبلیغاتی، قیمت تابلو ترمووود نیز بر اساس متر مربع، نوع حروفی که بر روی آن کار می شود و ... تعیین می شود.

  قیمت تابلو ترموود

  تابلو چوبی مغازه

  ساخت تابلو مغازه با چوب یکی از بهترین انتخاب ها جهت استفاده به عنوان تابلو مغازه میباشد. همان طور که گفته شد زمینه این نوع تابلوهای تبلیغاتی از جنس چوب بوده و حروف برجسته بر روی آن نصب می شوند. تابلو مغازه از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی یک مجموعه است. استفاده از تابلوهای ترموود به عنوان تابلو چوبی مغازه باعث می شود با توجه به حس و حالی که چوب ایجاد می کند بتوان به نمایی روستیک و جذاب رسید. همچنین استفاده از تابلو مغازه ترموود به عنوان تابلوی فروشگاه برای مراکزی که از چوب برای دیزاین داخلی مجموعه خود استفاده کرده اند همچون مراکز اسپا و ... مرسوم است.

  تابلو سازی نامور

  مجموعه تابلو سازی ، تابلو نامور با کسب چندین سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی و به طور تخصصی تابلوی لایت باکس فریم لس، تابلو لایت باکس، تابلو های طبقاتی، تابلو های مغازه و ... می تواند پاسخگوی هر نوع نیاز شما با هر سطح بودجه ای که در نظر گرفته اید باشد. استفاده از بهترین کیفیت متریال و طراحی های چشمگیر و جذاب از افتخارات مجموعه ماست. اگر به دنبال یک تابلوسازی معتبر هستید می توانید یکبار تجربه سفارش به مجموعه ما را امتحان کنید تا برای همیشه مشتری دائم ما شوید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با استفاده از شماره های قرار گرفته در سایت از خدمات مشاورین ما استفاده کرده و به خرید تابلو تبلیغاتی مورد نظر خود بپردازید

  به اشتراک بگذارید

  به بالای صفحه بردن