تابلو فلکسی چیست و چگونه ساخته می شود؟

تابلو فلکسی یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی محبوب برای اکثر کسب و کارها می باشد. در این مقاله سعی داریم تا در ارتباط با ساخت تابلو فلکسی اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم. در سال های اخیر ساخت تابلو فلکسی و نصب آن در سر در مغازه ها بسیار افزایش یافته است. به طوری که این روز ها اغلب تابلوهای تبلیغاتی از جنس تابلو فلکسی هستند.

ساخت تابلو فلکسی

همانطور که گفته شد تابلو فلکسی، یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی می تابلو فلکسیباشد. Flexible به معنای انعطاف پذیر می باشد. نام فلکسی نیز از این کلمه به معنای انعطاف پذیر گرفته شده است. تابلو فلکسی از جنس متریالی می باشد که انعطاف پذیر است. جنس تابلو فلکسی کمی شبیه به بنر می باشد اما با این تفاوت که نور را از خود عبور می دهد. در حالی بنر های تبلیغاتی نور را از خود عبور نمی دهند و باید از روبه رو به آنها نور تاباند. به این نوع تابلو ها، تابلو فلکسی فیس نیز گفته می شود.

 

روکش تابلو فلکسی یا تابلو فلکس بافت نرمی دارد و جنس آن از روکش ابریشمی و یا پوشش کوتینگ می باشد، به همین دلیل است که نور از آن عبور می کند. در سال های اخیر این نوع تابلو ها جایگزین خوبی به جای تابلو های پلاستیکی قدیمی شده اند.

تابلو فلکسی به دلیل متریالی که دارد در برابر اشعه های خورشید، گرد و خاک، باد و رطوبت بالای هوا بسیار مقاوم می باشد.

موارد استفاده از تابلو فلکسیتابلو فلکسی

 

موارد استفاده از تابلو فلکسی متفاوت می باشد اما اغلب مغازه ها و کسب و کار ها می توانند از تابلو فلکسی برای سر درب استفاده کنند. بیشترین مشتریانی که به تابلو سازی نامور برای ساخت تابلو فلکسی مراجعه می کنند به شرح زیر می باشد:

  • ساخت تابلو برای بیلبورد های مختلف
  • برای ساخت تابلو های تبلیغات محیطی و میدانی
  • ساخت تابلو فلکسی برای سر درب مغازه ها و فروشگاه ها
  • برای ساخت تابلوی شرکت ها

تابلو فلکسی به صورت ریلی، مکعبی، اسکلت فلزی و سپری ساخته می شود. انتخاب هر کدام از این ها بر عهده مشتری می باشد. در هر صورت پوشش تابلو از جنس فلکس است.

بنا به سلیقه مشتری در ساخت تابلو فلکسی می توان از نور نیز استفاده نمود. در این صورت برای روشنایی تابلو از لامپ مهتابی یا همان فلوروسنت استفاده می شود.

تابلو فلکسی

البته روشنایی تابلو فلکسی به دو صورت می باشد:

  • Front Light: که در این صورت نور از جلو به تابلو می تابد. برای روشنایی تابلو از جلو، از پروژکتور استفاده می شود.
  • Back Light: این نوع روشنایی مرسوم تر می باشد. همانطور که در بالا گفته شد برای روشنایی تابلو، لامپ ها در داخل تابلو جایگذاری می شود.

تابلو فلکسی عموما در دو نوع چینی و کره ای عرضه می شود. اگر بودجه کافی برای تهیه و سفارش تابلو دارید، بهتر است نوع کره ای آن را سفارش دهید. البته در هر دو صورت این نوع تابلو ها نسبت به انواع دیگر تابلو های تبلیغاتی و سر درب قیمت کمتری دارند و مقرون به صرفه می باشند. در تابلو سازی نامور فقط از جنس درجه یک کره ای برای ساخت تابلو ها استفاده می شود.

مراحل ساخت تابلو فلکسی

تابلو سازی فلکسی از سال 1375 از کشور آلمان وارد ایران شده است. از آن زمان تا به امروز ساخت این نوع تابلو تفاوت های زیادی کرده است. اما متاسفانه بسیاری از تابلو سازی ها هنوز از شیوه ها و متد های قدیمی برای ساخت تابلو فلکسی استفاده می کنند. خوشبختانه در تابلو سازی نامور، کارشناسان و طراحان تابلو نامور سعی می کنند دانش خود را با آخرین الگو های روز دنیا منطبق نمایند. به همین دلیل است که شیوه ساخت تابلو ها در تابلوسازی نامور با سایر شرکت ها متفاوت می باشد.

در تابلو سازی نامور مراحل ساخت تابلو فلکسی به شرح زیر می باشد:

در ابتدا مانند هر سفارش دیگر، مشتری باید سفارش خود را ثبت نماید. سپس طرح مورد نظر خود را برای طراح عنوان نماید. طراح با استفاده از نرم افزار های مختلف طراحی، نظر و سلیقه و طرح اولیه مشتری را طراحی می کند. در این مرحله طرح آماده شده قبل از ساخت باید مورد تایید مشتری قرار بگیرد.

بعد از آنکه مشتری طرح اولیه را تایید نمود، طرح برای ساخته شدن به کارگاه تابلو سازی نامور ارسال می شود و مراحل ساخت آغاز می گردد.

اولین کار ساخت شاسی با قوطی پروفیل می باشد اندازه این شاسی معمولا 25*25 سانتی متر می باشد. این کاور برای دور تابلو می باشد. بعد از ساخت شاسی، باید آن را رنگ آمیزی نمود. بعد از رنگ آمیزی شاسی، پوشش کاور دور شاسی با کامپوزیت انجام می گیرد. سپس سپری نصب می شود.

PVC به جای گالوانیزه: بعد از انجام کار های بالا، زیر سازی برای لامپ ها (SMD) باید انجام شود. زیر سازی در تابلو سازی نامور به صورت PVC می باشد در صورتی که هنوز هم بسیاری از تابلو سازی ها زیر سازی خود را با ورق های گالوانیزه انجام می دهند. ورق های گالوانیزه جریان برق را از خود عبور می دهند این امر باعث می شود، اتصالی رخ دهد. اتصالی برق در تابلو نیز سبب سوختن لامپ ها و همچنین سیاه شدن تابلو می شود. اما PVC این چنین نیست و جریان برق را از خود عبور نمی دهد. علاوه بر این پی وی سی مزایای زیر را به همراه دارد:

  • ضد آب
  • سبک
  • گزینه ای مناسب برای جلوگیری از اتصالات برقی در تابلو ها
  • مقاومت بیشتر نسبت به ورق های گالوانیزه

استفاده از چاپ UV به جای چاپ Solvent: طرح اولیه که مورد تایید قرار گرفته بود باید چاپ شود. چاپ فلکسی به صورت چاپ UV می باشد. در گذشته چاپ روکش فلکسی با چاپ Solvent بود این نوع چاپ روی فلکسی حک نمی شود به همین دلیل وقتی در مدت طولانی در برابر باد، باران، گرد و خاک و اشعه های خورشید قرار بگیرد به سرعت خراب می شود. اما در مقابل، چاپ UV این چنین نیست و مقاومت نسبتا بالایی دارد. در تابلو سازی نامور بر خلاف بسیاری دیگر از تابلو سازی ها چاپ فلکسی به صورت یو وی می باشد. علاوه بر مقاومت چاپ یو وی نسبت به چاپ سالونت، در چاپ UV رزولوشن بالا است این امر سبب می شود کیفیت و ترکیب رنگ بهتر باشد. عمدتا تصاویری که با چاپ UV  چاپ می شوند کیفیت تصویری بهتری نسبت به چاپ Solvent دارند.

همانطور که در بالا گفته شد روشنایی تابلو های فلکسی به دو صورت می باشد. برای آنکه روشنایی در پشت تابلو باشد باید از لامپ های مهتابی فلورسنت استفاده نمود. اما در تابلو نامور دیگر از لامپ های مهتابی استفاده نمی شود. نور لامپ های فلورسنت کیفیت بالایی ندارد و همچنین در کوتاه مدت می سوزد. علاوه بر این ها مصرف انرژی توسط لامپ های مهتابی بسیار بالا می باشد که مقرون به صرفه نیست. تابلو نامور مانند بسیاری از تابلو سازی ها در خارج از کشور برای روشنایی تابلو فلکسی از لامپ های SMD استفاده می کند. چراغ های پنلی اس ام دی مصرف انرژی را تا 85 درصد به حداقل می رساند. همچنین طول عمر و دوام لامپ های SMD بسیار زیاد می باشد. روشنایی اس ام دی از کیفیت بالایی برخوردار است.

تمامی این مراحل توسط افراد آموزش دیده و به صورت حرفه ای انجام می گیرند. تابلو سازی نامور با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه تبلیغات و تابلوسازی آماده ارائه خدمات ویژه به شما عزیزان می باشد.

گروه تابلو سازی تابلو نامور

مشاورین ما با در نظر گرفتن نیاز های و بودجه ای که در نظر گرفته اید شما را برای انتخاب بهترین نوع تابلو تبلیغاتی راهنمایی خواهند کرد تا با خیالی آسوده یکی از زیباترین تابلو تبلیغاتی های ممکن را تهیه فرمایید. مجموعه تابلو نامور برای تولید تابلوهای تبلیغاتی خود از جدیدترین فناوری ها ، مواد باکیفیت و اقتصادی استفاده می کند. ما برای تمامی تابلو های تبلیغاتی خود تعمیر و نگهداری ارائه داده و از بهترین مواد استفاده می کنیم تا بنر شما به یاد ماندنی و قابل استفاده برای سال های بعد باشد.

تابلو سازی نامور، با استفاده از پیشرفته ترین و به روزترین متد های روز و بهرمندی از بهترین و با کیفیت ترین متریال موجود و همچنین همکاری با طراحان و گرافیست‌های حرفه ای این افتخار را دارد که با کسب سال ها تجربه در زمینه تابلو سازی به یکی از شناخته شده ترین و زبده ترین تابلوسازی‌های موجود در تهران تبدیل شود.

 

به بالای صفحه بردن
×