لایت باکس

لایت باکس و یا جعبه ی نورانی نوعی از تابلو های تبلیغاتی است که برای تبلیغات میدانی و محیطی مناسب می باشد. این تابلو ها در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند. تنوع نور و رنگ در آنها ها باعث جذابیت دوچندان تابلوهای تبلیغاتی شده و به همین دلیل یکی از محبوب ترین تابلوها در بین افرادی است که برای ساخت تابلو تبلیغاتی به تابلوسازی ها مراجعه می کنند. علاوه بر زیبایی از دلایلی که باعث محبوبیت این نوع تابلو ها می شود می توان به کیفیت بالای چاپ، متریال به کار رفته در آن و همچنین قابلیت ضد آب بودن آن ها اشاره کرد. لایت باکس ها انواع مختلفی دارند و به وفور در سطح شهر و یا فروشگاه ها دیده می شوند. از آنجایی که می توان این مدل تابلو ها را به هر شکلی ساخت برای هر کسب و کار و تبلیغاتی مناسب است. در این نوع تابلو ها تعویض پوستر و عکس داخل تابلو به راحتی قابل انجام است، از این رو این نوع تابلو ها کاربرد و دوام بیشتری دارد.

از لایت باکس در مکان های زیر می توان استفاده نمود:

  • مغازه ها
  • سوپر مارکت ها
  • فروشگاه ها
  • استخر ها
  • نمایشگاه ها

انواع جعبه نورانی از لحاظ کاربردی

لایت باکس ها از لحاظ کاربردی به دو دسته ی داخلی ( indoor) یعنی تابلو هایی که در فضای داخلی استفاده می شوند؛ و خارجی (outdoor)  یعنی تابلو هایی که در فضای خارجی استفاده می شوند، تقسیم می شوند.

تابلو های خارجی برای قرار گرفتن در برابر شرایط نامساعد آب هوایی از قبیل بارندگی های شدید و گرما و سرمای نامطلوب مناسب هستند. زیرا این نوع تابلو ها ضد آب ساخته می شوند. همچنین پایه فلزی آن مقاوم بوده و  با استفاده از کامپوزیت روکش می شود.

انواع مختلف این تابلو جذاب

لایت باکس ها از لحاظ ظاهری انواع مختلفی را شامل می شوند در ادامه به معرفی هر یک از انواع آنها میپردازیم:

لایت باکس ایستاده :

لایت باکس های ایستاده اغلب توسط تابلوسازی های حرفه ای به صورت دو طرفه ساخته می شوند. از تابلو لایت باکس دو طرفه در فضای خارجی استفاده شده و می توان آن ها را از انواع تابلو های شهری و بلواری محسوب کرد.

تابلو لایت باکس ایستاده

لایت باکس دو طرفه پرچمی :

لایت باکس های پرچمی به تابلوهای هایی گفته می شود که دید دو طرفه ارائه داده و نصب آن ها به صورت پرچم است. از این نوع تابلو ها بیشتر برای برند سازی استفاده می شود. به عنوان مثال لوگو یک شرکت مواد غذایی به صورت تابلو پرچمی در حجم انبوه ساخته شده و از آن ها برای نصب در سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی برای تبلیغات استفاده می شود.

تابلو لایت باکس دو طرفه پرچمی

لایت باکس پلکسی یا پلاستیکی :

لایت باکس های پلکسی نوعی از تابلوهای تبلیغاتی هستند که تابلوسازی ها آن ها را با بهرمندی از ورق های پلاستیکی تولید می کنند. با استفاده از برش لیزری می توان ورق های پلاستیکی را به هر طرح دلخواه برش زد. این ورقه ها بر اساس طراحی کامپیوتری برش داده می شوند. بعد از برش، حروف سازی و لبه سازی ها باید انجام شود. برای روشنایی نیز مانند دیگر تابلو های نوردار، از لامپ های SMD استفاده می شود.

یکی از مهم ترین مسائلی که در تابلوسازی نامور مورد توجه قرار می گیرد، تحویل تابلوهای تبلیغاتی مطابق بر نظر شخصی فرد است. در تابلو سازی نامور طرح های اولیه طبق نظر مشتری با استفاده از طراحی سه بعدی شبیه سازی می شوند و بعد از تایید نهایی، در دست ساخت قرار می گیرند.

تابلو پلکسی یا پلاستیکی

لایت باکس آلمینیومی :

تابلو لایت باکس آلمینیومی برای فضاهای داخلی مانند ایستگاه های مترو، داخل پاساژ و غرفه نمایشگاه ها ... مورد استفاده قرار می گیرند. از این نوع تابلو برای تبلیغ در داخل فروشگاه ها نیز می توان استفاده نمود. همانطور که از نام این تابلو پیداست، فریم آن از پروفیل آلومینیومی ساخته شده است. تصویر مورد استفاده در لایت باکس آلمینیومی یک پوستر چاپی می باشد که  در میان دو برگ پلکسی قرار گرفته است. یک پلکسی دودی و دیگر شفاف می باشد. نور استفاده شده در این تابلو نیز مانند تابلو های دیگر، روشنایی اس ام دی ( به صورت بلوکی) است، که کیفیت و وضوح بیشتری را ارائه می دهد.

تابلو آلمینیومی
تابلو لایت باکس آلمینیوم

تابلو لایت باکس حروف برجسته :

قدمت ساخت تابلو لایت باکس حروف برجسته به سال ها پیش بر می گردد. در گذشته حروف برجسته با استفاده از فلز ساخته می شد و تابلو ها ساده و بدون نور بودند. اما امروزه حروف استفاده شده در این نوع تابلو به صورت نئون پلاستیک و لایت باکس ساخته می شوند. کاربرد این نوع تابلوها بیشتر برای تابلو مغازه ها، شرکت ها، آرایشگاه ها و ... می باشد.

تابلو لایت باکس حروف برجسته

لایت باکس فریم لس :

جنس بدنه در تابلو لایت باکس فریم لس از آلومینیوم آنادایز شده است و رنگ آن الکترواستاتیک می باشد. ضخامت این نوع تابلو های بدون قاب 6 الی 9 سانتی متر بوده و پهنای فریم دو طرف تابلو نیز 11 سانتی متر می باشد. پارچه رویه کار بک لایت است. این نوع پارچه قابلیت چاپ UV با کیفیت و وضوح بالا را دارد.

برای روشنایی تابلو لایت باکس فریم لس از روشنایی SMD و وال واشر استفاده می شود. ساخت این مدل تابلو به این صورت است که، به دور پارچه بک لایت یک مغزی پلاستیکی دوخته می شود. با این شیوه ساخت به راحتی می توان پوستر داخل آنها را تعویض نمود. تابلو های فریم لس در هر دو فضای داخلی و خارجی قابل استفاده بوده و قیمت آن ها مقرون به صرفه است.

تابلو لایت باکس فریم لس

متریال استفاده شده

جنس اغلب تابلو های لایت باکس از آلومینیوم آنادایز شده است. برای رنگ آمیزی نیز از رنگ الکترواستاتیک استفاده می شود. چاپ تصاویر استفاده شده در این تابلو ها مانند دیگر انواع تابلو تبلیغاتی در تابلو نامور، چاپ یو وی می باشد. چاپ UV نسبت به چاپ سالونت کیفیت و ترکیب رنگ، رزولوشن و ماندگاری بهتری دارد.

برای روشنایی تابلو ها از لامپ های SMD استفاده می شود. لامپ اس ام دی نسبت به دیگر لامپ ها از مقاومت بیشتر و همچنین کیفیت نور دهی بهتری برخوردار هستند. علاوه بر این ها مصرف انرژی در SMD بسیار ناچیز است. با توجه به تنوع ساخت، از این نوع تابلوها می توان در تبلیغات شهری، تابلو های معابر عمومی، بیلبورد ها و تابلو های تبلیغاتی در مکان های مختلف استفاده نمود.

مجموعه تابلو سازی ، تابلو نامور با کسب چندین سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی و به طور تخصصی تابلوی لایت باکس فریم لس ، تابلو های طبقاتی، تابلو های مغازه و ... می تواند پاسخگوی هر نوع نیاز شما با هر سطح بودجه ای که در نظر گرفته اید باشد. استفاده از بهترین کیفیت متریال و طراحی های چشمگیر و جذاب از افتخارات مجموعه ماست. اگر به دنبال یک تابلوسازی معتبر هستید می توانید یکبار تجربه سفارش به مجموعه ما را امتحان کنید تا برای همیشه مشتری دائم ما شوید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با استفاده از شماره های قرار گرفته در سایت از خدمات مشاورین ما استفاده کرده و به خرید تابلو تبلیغاتی مورد نظر خود بپردازید

به بالای صفحه بردن